"No card in camera" SanDisk w Canon DSLR


Jeśli się spotkasz z sytuacją, że lustrzanka Canon-a reaguje na wkładanie karty pamięci SD SanDisk-a komunikatem "No card in camera". Sprawdź, czy działa ona poprawnie w czytniku kart pamięci. Jeśli zapis jak i odczyt jest bezproblemowy, jednak aparat zachowuje się tak jak by karty nie było to prawdopodobnie masz uszkodzoną obudowę karty pamięci.
Powodem problemu jest uszkodzony narożnik karty pamięci. Jeśli twoja karta wygląda podobnie jak na zdjęciu to sprawa jest jasna.


Co można z tym zrobić? Można reklamować kartę, można też ją ręcznie naprawić ostrożnie uzupełniając brakujący narożnik z użyciem kleju i kawałka plastiku. Zalecany jest mocny klej epoksydowy, który zapewni odpowiednią trwałość wypełnienia. Po wyschnięciu, wato użyć niewielkiego pilnika by wyrównać klejony element. Powinien kształtem nie odbiegać od wyglądu nowej karty.

Wskazówka: Numer seryjny


Jeśli skorzystasz z opcji reklamacji, prawdopodobnie będzie potrzebny numer seryjny karty. Znajduje się on na karcie pamięci od strony styków na dole (pod napisem Made in china). W normalnym oświetleniu może być niewidoczny, dlatego warto użyć latarki lub innego mocnego światła.